Професійне навчання

Служба зайнятості здійснює навчання зареєстрованих безробітних у навчальних закладах, зокрема - в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, за 95 робітничими професіями та більше 400 освітніми програмами. Для безробітних таке навчання безоплатне, воно здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після успішного завершення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. Опанувати нову професію можна на замовлення роботодавця або для самозайнятості, тобто коли людина планує стати підприємцем.

Про статус безробітного

Допомога по безробіттю призначається з першого дня після надання людині відповідного статусу. Поки діє воєнний стан тривалість допомоги не може перевищувати 90 календарних днів. Втім особи передпенсійного віку (за рік до настання права на пенсію) можуть розраховувати на виплату такої допомоги до 360 календарних днів.

Як зареєструватися як безробітний?

Реєстрацію як безробітного можна здійснити у 3 способи:

  • особисто, в найближчому центрі зайнятості
  • через Портал Дія
  • через особистий кабінет на порталі служби.

Підтримка Державної служби зайнятості:

У разі звернення до служби зайнятості, фахівці здійснюють індивідуальний підбір вакансій для кожної людини з урахуванням наявної освіти, набутого професійного досвіду та побажань до майбутнього робочого місця. 

Переваги реєстрації як безробітного:

  • отримання фінансової підтримки на період пошуку роботи (допомога по безробіттю)
  • можливість безкоштовного професійного навчання (опанування нової професії/підвищення кваліфікації): в професійних навчальних закладах; закладах освіти служби зайнятості; безпосереднього на робочому місці у роботодавця
  • індивідуальне кар’єрне консультування та підбір роботи
  • індивідуальний супровід (особистий консультант)
  • можливість легального працевлаштування, зокрема і на тимчасові роботи (всі вакансії перевірені).
Можливість отримання ваучера на навчання

Це документ, що дає змогу певним категоріям громадян безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за затвердженим Мінекономіки переліком зі 124 професій і спеціальностей. Вартість ваучера на сьогодні становить 30 280 грн. Така можливість надається людям, які не зареєстровані як безробітні, мають  професійно-технічну чи вищу освіту. Подати заявку на отримання ваучера можна в паперовому вигляді або онлайн. Опрацювання заявки здійснюється до 3 робочих днів.